“Chemia 3. Maturalne karty pracy. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe” czyli doskonała publikacja do powtórki materiału z chemii

Informacje ogólne

Chemia 3. Maturalne karty pracy. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe” to karty pracy wydane w 2021 roku przez Wydawnictwo Pedagogiczne Operon, które przeznaczone są dla uczniów liceów ogólnokształcących oraz techników, którzy przygotowują się do egzaminu maturalnego z chemii na poziomie rozszerzonym. Autorem publikacji jest Piotr Malecha.

Zalety publikacji

Chemia to przedmiot, który jest wymagający i często trudny. Dlatego też “Chemia 3. Maturalne karty pracy. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe” (https://www.taniaksiazka.pl/chemia-3-maturalne-karty-pracy-zakres-rozszerzony-szkoly-ponadpodstawowe-piotr-malecha-p-1542269.html) to propozycja dla maturzystów opracowana przez Wydawnictwo Pedagogiczne Operon, która pozwoli im na efektywne przygotowanie się do egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym z chemii. Ogromną zaletą tej publikacji jest jej treść, która daje uczniom możliwość powtórzenia materiału z takich tematów jak między innymi: alkohole i fenole, węglowodory, aldehydy i ketony, kwasy karboksylowe, organiczne związki karbonylowe, związki organiczne zawierające azot oraz estry i tłuszcze. Równie ważną cechą tych kart pracy jest to, że zadania opracowane przez autora publikacji są skonstruowane podobnie do tych zadań, które występują na egzaminie maturalnym.

Wydawnictwo Pedagogiczne Operon

Wydawnictwo Pedagogiczne Operon, to gdańskie wydawnictwo edukacyjne, które specjalizuje się w publikowaniu: zeszytów ćwiczeń, podręczników szkolnych, kart pracy, vademeców oraz repetytoriów. Firma jest również zaangażowana w wiele projektów edukacyjnych, takich jak na przykład próbne egzaminy, do których należą między innymi: Próbna Matura z Operonem, Próbny Egzamin Gimnazjalny z Operonem oraz Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem. Warto również wspomnieć, iż materiały Wydawnictwa Pedagogicznego Operon cechują się tak wysoką jakością, głównie ze względu na bliską współpracę firmy z MEN.